Ako vybrať ten správny vozík (skúter)?

Elektorovozík Vám môže výrazne zjednodušiť život . Nemusíte byť predsa len doma , závislí na ostatných . Nemusíte mať obavy z každej cesty mimo domova . Môžete získať späť slobodu , nezávislosť a sebavedomie !

Tu je pár bodov , nad ktorými je dobré sa pri nákupe a rozhodovaní zamyslieť .


Na čo sa najprv sám seba pýtať :

 • Kde chcem elektrovozík s akumulátorovým pohonom hlavne používať ? Doma ( šírka dverí , výťah , prahy ) či vonku ( terén alebo hladký povrch , výšky obrubníku , schody v okolí )
 • Aké vzdialenosti budem chcieť prekonávať ?
 • Budem chcieť vozík prevážať autom ? Dá sa teda rozložiť ? Ako sú ťažké jednotlivé diely ?
 • Kde budem elektrovozík s akumulátorovým pohonom dobíjať a kde ho budem nechávať ?
 • Koľko času strávim riadením a sedením na ňom ? Mal by byť nejako prispôsobený mojim zdravotným problémom ? Budem potrebovať špeciálne sedadlo , opierku hlavy , rúk alebo nôh ?
 • Je pre mňa rozhodujúca farba vozíka ?
 • Kde a kto bude vykonávať servis môjho elektrovozíka s akumulátorovým pohonom ?

 

Nácvik jazdy po okolí

Ak si nie ste istí , požiadajte predajcu , aby Vám pomohol sa detailne zoznámiť s riadením vášho nového elektrovozíka s akumulátorovým pohonom . Prejdite spolu okolie Vášho bydliska , vyskúšajte napríklad návštevu obchodu s potravinami , pošty , lekára , či ďalších miest , kam budete jazdiť .

 

Ako sa starať o batériu

Správna a pravidelná starostlivosť o Váš vozík a jeho batériu zlepšia jeho spoľahlivosť a znížia prevádzkové náklady . Informujte sa o týchto zásadách a venujte maximálnu pozornosť postupu pri nabíjaní batérie . Je dobré vedieť , že pri nabíjaní sa spotrebováva rovnaké množstvo energie ako pri svietení 100 wattovej žiarovky , takže v porovnaní s inými pohonmi a palivami je Váš elektrovozík s akumulátorovým pohonom veľmi šetrný .

 

Uvážený výber

V dnešnej dobe je čím ďalej tým častejšie , že elektrovozíky s akumulátorovým pohonom používajú ľudia všetkých vekových skupín s rôznymi zdravotnými problémami . Ľudia zisťujú , že tieto skútre im dávajú voľnosť a môžu sa s nimi vydať nielen do blízkosti domova , ale napríklad aj oveľa ďalej . Ich dojazd býva mnohokrát viac ako 50km ! Ich obsluha je úplne jednoduchá , prevádzka finančne nenáročná a riadenie je naozajstná zábava  !

Avšak rozhodnutie , ktorý model je najvhodnejší a od akého výrobcu a dodávateľa si elektrovozík s akumulátorovým pohonom zaobstarať , je veľmi dôležité a môže byť kľúčové pre Vašu budúcu spokojnosť .

Zvážte veľmi starostlivo , či dať prednosť novému vozíku priamo od výrobcu , alebo či vyhrá kritérium ceny a rozhodnete sa pre použitý vozík , kde nie je záruka , kto ho ako používal .

Vyberajte teda dopredu elektrovozík s akumulátorovým pohonom podľa nárokov , ktoré na neho budete v budúcnosti klásť . Mal by byť od kvalifikovaného a skúseného dodávateľa . Mali by ste si byť tiež istí , že jeho zamestnanci majú nielen technické vedomosti , ale aj zdravotné vzdelanie , aby Vám boli pripravení komplexne pomôcť nielen pri samotnej kúpe elektrovozíka s akumulátorovým pohonom , ale napríklad aj v budúcnosti !

 

Body na zamyslenie

 • Má Váš dodávateľ v spoločnosti technikov , ktorí sú schopní kedykoľvek prísť a pomôcť ?
 • Vie Vám dodávateľ ponúknuť poistenie vozíka , rozloženie jeho financovania , atď.?
 • Poznáte ceny servisu ?
 • Je Vám dodávateľ schopný ponúknuť aj nájazdové rampy , doplnky k elektrovozíkom , atď. ?
 • Je vozík , ktorý si chcete kúpiť vybavený takým motorom , ktorý dokáže vyhovieť Vašim potrebám dlhého dojazdu alebo zvládne svojou silou prekonať prekážky v teréne.
 • Je schopný Vami vybraný vozík prekonať viac než 15 % stúpanie ?

 

Prajeme Vám čo najväčšiu voľnosť do Vášho budúceho života s elektrovozíkom s akumulátorovým pohonom .